Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Základné informácie

Základné informácie

Obec Cabaj - Čápor sa nachádza v juhovýchovnej časti Nitrianskeho okresu necelých 10 km  od okresného mesta. Sídelný útvar Cabaj - Čápor sa skladá z dvoch bývalých samostatných obcí Cabaj a Čápor, ktoré boli v minulosti niekoľko krát zlúčené a opäť osamostatnené. K ich poslednému zlúčeniu došlo v roku 1974 a trvá dodnes. Súčasťou obce sú osady Nový Cabaj, Pereš, Riegler, Hrúšťov a Fízeš.

Rozloha obce: 34 420 000 m2, z toho kataster Cabaj 23 230 000 m2, kataster Čápor 11 190 000 m2. Počet obyvateľov 4 026 (údaj k 321.12.2013).

Kataster obce susedí s obcami NItra, Svätoplukovo, MOčenok a Jarok. Obec je súčasťou mikroregiónu obcí okolo Cedronu, ktorý je vymedzený katastrami siedmych obci Cabaj-Čápor, Svätoplukovo, Mojmírovce, Poľný Kesov, Veľká Dolina, Štefanovičová a Rastislavice.


 

Erb a vlajka obce

ERB obce

Erb obce Cabaj - Čápor tvorí v červenom štíte stireborná hruda zeme s piatimi zlatými klasmi, stireborné čerieslo a strieborný lemeš.

VLAJKA obce

Vlajka obce Cabaj - Čápor pozostáva z piatich pozdĺžnych pruhov vo farbách žltej, červenej, bielej, červenej a bielej. Vlajka je zakončená tromi cípmi.

 


 
ÚvodÚvodná stránka